Aquest dissabte 8 de setembre ha finalitzat la XXXI edició del trofeu de tennis juvenil La Creu Blanca, una de les proves del Circuit Juvenil d’Estiu que organitza la Federació Catalana de Tennis i que s’ha disputat durant tota la setmana a les instal·lacions del Club Tennis Reus Monterols.

 

Més de 100 nens i nenes d’entre 8 i 16 anys han estat disputant els partits corresponents a les diferents categories juvenils en el que s’han vist partits molt bons i d’un gran nivell.

 

Diverses finals han tingut representació local amb algun dels jugadors del Club Tennis Reus Monterols, fet que demostra que l’escola de tennis juvenil del Club està en molt bona forma.

 

El torneig ha finalitzat aquest dissabte 8 de setembre amb la jornada de les finals del campionat i l’entrega de premis que ha estat possible gràcies a la col·laboració de La Creu Blanca, que porta més de trenta anys donant suport a l’esport local.

 

Els campions i sots-campions han estat els següents:

 

Benjami Masculí   Fase Consolació

Sots-Campió: Marcel Pons (C.N. Lleida)

Campió: Guillem Marin (Monterols)

Benjami Masculí  

Sots-Campió : Arnau Escriva (Monterols)

Campió: Biel Tellez (Monterols)

Benjami Femení Fase Consolació

Sots-Campiona: Anika Stevovska (Vanessa Park Tennis Academy )         

Campiona: Ivet Balague (Monterols)

Benjami Femení

Sots-Campiona: Aina Porta (Monterols)                       

Campiona: Anna Noguero (Natació Lleida)

Aleví Masculí   2

Sots-Campió : Jofre Sugrañes (T. Valls)

Campió: Mauro Cuesta (Monterols)

Aleví  Masculí  

Sots-Campió : Nil Rubio (Natació Lleida)

Campió: Samuel Balfour    (Monterols)

Aleví Femení   2

Sots-Campiona: Anna Felip (La Closa) 

Campiona: Maria Antonio

Aleví Femení  

Sots-Campiona: Carla Muro (Monterols)

Campiona: Lucia Perez (Monterols)

 

 

 

Infantil Masculí  

Sots-Campió : Aleix Pozo (T. Tarragona)

Campió: Josep Freixas (C. Gimnastic)

Infantil Femení   2

Sots-Campiona: Nerea Rodriguez (Monterols)

Campiona: Emma Domenech (Monterols)

Infantil Femení  

Sots-Campiona: Paula Gallego (Reus Deportiu)

Campiona: Aina Miralles (Monterols)

Cadet  Masculí   2

Sots-Campió: Javier Moya (T. Salou)

Campió: Joan Marine (Monterols)

Cadet  Masculí  

Sots-Campió: Mario Ruz (Monterols)

Campió: Yago Calduch (La Closa)

Cadet  Femení  

Sots-Campiona: Marina Fernandez (Monterols)

Campiona: Mar Vidal (La Closa)

Júnior Masculí  

Sots-Campió: Arnau Miralles (Monterols)

Campió: Mario Monclus (T. Tarragona)

Júnior Femení  

Sots-Campiona: Joana Miralles (La Closa)

Campiona Sandra Gines (Monterols)

 

Galeria d’imatges

Els nostres patrocinadors…

Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información. ACEPTAR

Aviso de cookies